Providing you the best range of shreeji cone bobbin winder syn/bw-2 with effective & timely delivery.
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 kg/h |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Model Number | SYN/BW-2 |
| No. of Spindles | 2 |
| Extruder Screw Dia. | For winding the yarn from Cone to Bobbin |
| Motor Power | 1HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India