Providing you the best range of shreeji inflow type twister syn/it-100 and shreeji inflow type twister syn/it-50 with effective & timely delivery.
₹ 790000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/IT-100 |
| Extruder Screw Dia. | 7500 - 100000 MM |
| Motor Power | 13.5 ( 10.5 + 3 ) HP |
| Phase | 3 Phase |
₹ 670000 / Piece Get Latest Price
| Width | 2.5 mm |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/IT-50 |
| Extruder Screw Dia. | 5000 - 50000 MM |
| Motor Power | 9.5 ( 7.5 + 2 ) HP |
| Phase | 3 Phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India