We are a leading Manufacturer of shreeji multi spindle bobbin winder syn/bw-32, shreeji multi spindle bobbin winder syn/bw-16, shreeji multi spindle bobbin winder syn/bw-48 and shreeji multi spindle bobbin winder syn/bw-18 from Bhavnagar, India.
₹ 620000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 20 kg/h |
| Model Name/Number | SYN/BW-32 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Phase | 3 Phase |
| Motor Power | 10 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 620000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | synchronize with extrusion line production |
| Model Name/Number | SYN/BW-16 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Phase | 3 Phase |
| Motor Power | 17 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | synchronize with extrusion line production |
| Model Name/Number | SYN/BW-48 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Phase | 3 Phase |
| Motor Power | 12.5 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 621000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 10 kg/h |
| Model Name/Number | SYN/BW-18 |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Phase | 3 Phase |
| Motor Power | 19 HP |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India