Our range of products include shreeji multi spindle hank winder syn/hw-4, shreeji multi spindle hank winder syn/hw-2 and shreeji multi spindle hank winder syn/hw-3.
₹ 468000 / Piece Get Latest Price
| Automation Grade | Automatic |
| Capacity | 50 kg/hr |
| Voltage | 220-240V |
| Motor Power | 4 HP |
| Brand | Shreeji |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Name/Number | SYN/HW-4 |
| Phase | 3 Phase |
| No. of Spindles | 4 |
₹ 268000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg/hr |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 220-240V |
| Motor Power | 1 HP |
| Brand | Shreeji |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Name/Number | SYN/HW-2 |
| Phase | 3 Phase |
| No. of Spindles | 2 |
₹ 368000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 50 kg/hr |
| Voltage | 220-240V |
| Motor Power | 3 HP |
| Automation Grade | Automatic |
| Brand | Shreeji |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Name/Number | SYN/HW-3 |
| Phase | 3 Phase |
| No. of Spindles | 3 |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India