Our range of products include shreeji pet box strap extrusion line syn/pet/bs-65 ac and shreeji pet box strap extrusion line syn/pet/bs-75 ac.
₹ 14500000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity(Kg/hr) | 60 Kg/Hour |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | SYN/PET/BS-65 AC |
| Extruder Screw Dia | 65 MM |
| Motor Power | 165 HP |
₹ 16000000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity(Kg/hr) | 85 Kg/Hour |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | SYN/PET/BS-75 AC |
| Extruder Screw Dia | 75 MM |
| Motor Power | 190 HP |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India