Our product range includes a wide range of shreeji ply yarn twister syn/pt-3 and shreeji ply yarn twisters syn/pt-4.
₹ 350000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity(kg/hr) | 100 kg/hr |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/PT-3 |
| Denier | 4500 |
| Motor Power | 3 HP |
| Phase | 3 Phase |
₹ 450000 / Piece Get Latest Price
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity(kg/hr) | 100 kg/hr |
| Brand | Shreeji Engineering |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/PT-4 |
| Denier | 4500 |
| Motor Power | 5 HP |
| Phase | 3 Phase |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India