Leading Manufacturer of shreeji polyester prime extrusion line syn/pa/mf-80 ac, shreeji polyester prime extrusion line syn/pa/mf-65 ac and shreeji polyester prime extrusion line syn/pa/mf-55 ac from Bhavnagar.
₹ 18000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 110 Kg/Hour |
| Plastic Processed | Polyester/Nylon |
| Voltage | 220-240V |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/PA/MF-80 AC |
| Extruder Screw Dia | 80 MM |
| Extruder Power (HP) | 50 HP |
| Brand | Shreeji |
₹ 10500000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 Kg/Hour |
| Plastic Processed | Polyester/Nylon |
| Voltage | 220-240V |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/PA/MF-65 AC |
| Extruder Screw Dia | 65 MM |
| Extruder Power (HP) | 50 HP |
| Brand | Shreeji |
₹ 15000000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 45 Kg/Hour |
| Plastic Processed | Polyester/Nylon |
| Voltage | 220-240V |
| Power Source | Electric |
| Model Number | SYN/PA/MF-55 AC |
| Extruder Screw Dia | 55 MM |
| Extruder Power (HP) | 50 HP |
| Brand | Shreeji |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India