Leading Manufacturer of shreeji pp sutli packing string extrusion line syn/ppt-90 ac, shreeji pp sutli packing string extrusion line syn/ppt-75 ac and shreeji pp sutli packing string extrusion line syn/ppt-65 ac from Bhavnagar.
₹ 2450000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 160 Kg/Hour |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Model Number | SYN/PPT-90 AC |
| Extruder Screw Diameter | 90 MM |
| Extruder Power (HP) | 135 HP |
| Plastic Processed | PP |
| Power Source | Electric |
₹ 2250000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 105 Kg/Hour |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Model Number | SYN/PPT-75 AC |
| Extruder Screw Diameter | 75 MM |
| Extruder Power (HP) | 108 HP |
| Plastic Processed | PP |
| Power Source | Electric |
₹ 1650000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 Kg/Hour |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Model Number | SYN/PPT-65 AC |
| Extruder Screw Diameter | 65 MM |
| Extruder Power (HP) | 70 HP |
| Plastic Processed | PP |
| Power Source | Electric |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India