Our range of products include shreeji automatic rope coiling machine and shreeji rope coiling machine semi automatic 4mm to 8mm.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity | 300 |
| Brand | Shreeji |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Rope Coil Make |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Production Capacity(kg/hr) | 100 |
| Power Consumption | 5hp |
| Product Type | Rope coil |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Design | Bobbin to Coil |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Shreeji |
| Voltage | 220-240V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Phase | 3 Phase |
| Model Name/Number | SYN/CM-B |
| Motor Power | 5 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India