Our product range includes a wide range of shreeji tape fabrillated extrusion line for balar twine rope project and shreeji sutli plant synthetic string.
₹ 2850000 / Unit Get Latest Price
| Capacity | 250 kg/hr |
| Production Capacity | 4 Ton |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Rope Of Baler Twine |
| Power Consumption | 120 HP |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 415 V |
₹ 1850000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 100 kg/hr |
| Material | Mild Steel |
| Product Type | Synthetic String Plant |
| Screw Diameter | 35mm |
| Power Consumption | 5kW |
| Phase | Three Phase |
Manthan Patel (Marketing Executive)
Shreeji Engineering
L/S.No. 183/1 And 183/6, Plot No.12, Landmark Moje Vartej Ind.Layout Planing, Vartej
Bhavnagar - 364060, Gujarat, India